Posterunek to bezpieczeństwo

22 09 2009

policja -Jest dużym udogodnieniem dla mieszkańców, którzy np. w roli świadków na przesłuchania nie muszą już jeździć do odległych Krzeszowic. Ponadto mieszkańcy czują się bezpieczniej, wiedząc, że w razie konieczności interwencji patrol pojawi się od razu, a nie będzie ściągany z terenu – mówi Szymon Łytek, wójt gminy Czernichów. Policjanci mają tu pełne ręce roboty, a są dni, kiedy przydałaby się większa obsada. Obecnie pracuje tu: trzech dzielnicowych, funkcjonariusz dochodzeniowy i kierownik posterunku, ASP. Grzegorz Nowak. Potwierdza on zasadność utworzenia tego punktu. – Ludzie przychodzą do nas z wieloma sprawami, wśród których dominują spory sąsiedzkie – powiedział asp. Nowak. Znacząco zmalała liczba chuligańskich wybryków. – Młodzież nadal stoi na przystankach, ale sytuacja poprawiła się już jakiś czas temu po likwidacji w Czernichowie dyskoteki – dodają szef posterunku i dzielnicowy mł. asp. Marek Michalski.

Gmina w budynku Urzędu Gminy zapewniła lokal na posterunek i wyposażyła go. Powstał w miejscu punktu przyjęć obywateli. – Obecnie jesteśmy w trakcie reorganizacji niektórych jednostek gminnych i niewykluczone, że sąsiadujące z posterunkiem pomieszczenia, w którym obecnie ma siedzibę Zakład Gospodarki Komunalnej, przekażemy na potrzeby policji – dodaje wójt. Gmina wsparła też policję zakupując w zeszłym roku za 38 tys. zł dla Komisariatu Policji w Krzeszowicach  samochód osobowy.


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>