Samochód wpadł do Wisły w Czernichowie

8 11 2009

Czernichow_samochod_wpadl_do_WislyPóźnym wieczorem w sobotę 7 listopada z Wisły w Czernichowie (Małopolska, powiat krakowski) wyciągnięto samochód osobowy, który wpadł do wody w miejscu przeprawy promowej. Auto było puste. – Okna były otwarte, co daje jakąś nadzieję – powiedział Marek Korzonek, rzecznik powiatowej policji w Krakowie.

TVN24 podała, że akcja poszukiwawcza kierowcy została wznowiona w niedzielę rano. Najprawdopodobniej wezmą w niej udział także płetwonurkowie. Marek Korzonek, rzecznik powiatowej policji w Krakowie, poinformował Radio TOK FM, że szyby w oknach samochodu były otwarte. – To daje nadzieję, że kierowca wydostał się z auta i być może szczęśliwie dotarł do brzegu – tłumaczy.

Policja wciąż nie zna tożsamości kierowcy. Wiadomo, że właścicielem wyłowionego z Wisły auta jest mieszkanka okolicznej miejscowości. Z samochodu miał wczoraj korzystać jej syn, lecz policja nie chce na razie stawiać żadnych tez. Nie wiadomo, dlaczego samochód marki volkswagen golf znalazł się w wodzie. Policjanci przypuszczali, że być może kierowca spóźnił się i w ostatniej chwili próbował dostać się na prom, który odbił już od brzegu.

Źródło: gazeta.pl – 08.11.2009

Świadkowie mówią, że samochód był rozpędzony, kiedy wpadał do wody, ale w tym czasie było ciemno a widzialność ograniczała gęsta mgła.

Źródło: radiozet.pl – 08.11.2009

Auto w Wiśle. Policja szuka 22-letniego kierowcy
Policja poszukuje 22-letniego mężczyzny z powiatu wadowickiego. To on kierował samochodem, który w sobotę 7.11.2009 wpadł do Wisły przy przeprawie promowej w Czernichowie w Małopolsce. Policji udało się ustalić, do kogo należy auto. Właściciel pojazdu został już przesłuchany. Okazało się, że samochód został pożyczony.

Źródło: rmf.fm – 08.11.2009

Artykuły i komentarze na onet.pl:

Auto wpadło do Wisły; poszukiwania kierowcy

Samochód wpadł do Wisły. Prom odbił od brzegu

Pozostałe artykuły ze zdjęciami:

efakty.pl: Wyłowili golfa z Wisły. ZDJĘCIA

RMF: Auto w Wiśle. Przerwano poszukiwania 22-latka

gazeta.pl: Z Wisły wydobyto auto. Przerwano poszukiwania kierowcy

Relacja VIDEO:

itvwadowice.pl: Film “DRAMAT NA PRZEPRAWIE”

TVP3 Kraków – Kronika: Z Wisły wydobyto auto. Kierowca poszukiwany

TVP3 Kraków – Kronika: Bezpośredni link do materiału filmowego

Przegląd Prasy:

Dziennik Polski 09.11.2009: Samochód znaleziono, kierowcy nadal nie ma

Zdjęcia promu w Czernichowie:

Albumy – onet.pl Foto – Prom w Czernichowie

Widok_przeprawy_promowej_w_czernichowie

Widok przeprawy promowej w Czernichowie


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>