Pożar w Przegini Duchownej 22.12.2009

23 12 2009

Pożar domu w Przegini Duchownej 2009-12-22

O godzinie 18:53 MSK w Krakowie otrzymało wiadomość, że w miejscowości Przeginia Duchowna pali się dom jednorodzinny. Po przybyciu na miejsce zdarzenia OSP Czułówek ustaliło, że pali się budynek parterowy (cały objęty jest ogniem). Wspólnie z przybyłymi kolejnymi zastępami OSP na palący się budynek podano dwa prądy gaśnicze oraz wykonano oświetlenie terenu. Na miejsce wezwano pogotowie energetyczne celem odłączenia napięcia w budynku.Po przybyciu na miejsce zastępów z JRG 3 podano kolejny prąd gaśniczy i wprowadzono dwie roty gaśnicze ubrane w aparaty powietrzne do wnętrza budynku celem odnalezienia prawdopodobnie przebywających tam osób. Ratownicy odnaleźli częściowo zwęglone zwłoki jednej osoby około 2m od wejścia do budynku.

Z uwagi na bardzo duże zadymienie oraz zagrażające zawaleniem elementy stropu i dachu wycofano roty z wnętrza budynku i przystąpiono do usuwania zagrażających elementów. Sprawiono dwie drabiny przystawne z których ratownicy usunęli nadpalone elementy stropu a następnie podali z nich prądy gaśnicze do wnętrza budynku. W między czasie na miejsce wezwano policje i karetkę pogotowia a przybyłe na miejsce pogotowie energetyczne odłączyło napięcie w budynku. Po częściowym oddymieniu ponownie wprowadzono do wnętrza budynku dwie roty ubrane w aparaty powietrzne celem dalszego jego przeszukania. W sąsiednim pokoju ratownicy odnaleźli kolejne częściowo zwęglone zwłoki. O zaistniałych faktach powiadomieni zostali przybyli na miejsce policjanci,którzy na miejsce wezwali techników i prokuratora. Ratownicy jeszcze raz dokładnie przelali pogorzelisko oraz ponownie je przeszukali.Po zakończeniu działań przez policyjnych techników i prokuratora pogorzelisko protokolarnie przekazano policjantom. W działaniach brało udział: JRG3, OSP Przeginia Narodowa, OSP Czułówek, OSP Rybna, OSP Nowa Wieś Szlachecka, OSP Przeginia Duchowna. Na miejsce przybył Oficer Operacyjny MSK i WSKR.

Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie – 23.12.2009


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>