Wypadek w Jaśkowicach

6 12 2009

wypadek_w_jaskowicachTragedia w Jaśkowicach 2009-12-05 Zobacz zdjęcia (6)

O godzinie 12:32 Dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania odebrał zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów na drodze Krajowej nr 44 w miejscowości Jaśkowice. Do działań zadysponowano dwa zastępy z JRG Skawina, Grupę Operacyjną MSK oraz OSP Jaśkowice.
Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono wypadek samochodu osobowego z dostawczym. W samochodzie osobowym znajdowała się poszkodowana osoba.
Obecny na miejscu lekarz zespołu karetki Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon kierującego samochodem osobowym, prowadząca samochód dostawczy nie doznała obrażeń i odmówiła udzielania pomocy medycznej.
Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu piany ciężkiej na rozlane płyny eksploatacyjne, odłączeniu zasilania w uszkodzonych pojazdach.
Po wykonaniu czynności przez Sekcję Ruchu Drogowego i zabraniu rozbitych samochodów przez Pomoc Drogową uprzątnięto jezdnię z pozostałości powypadkowych.

Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

Wczoraj w godzinach popołudniowych doszło do groźnego wypadku na drodze krajowej 44 w miejscowości Jaśkowice.  Śmierć na miejscu poniósł kierowca jednego z pojazdów.

Z relacji świadków wynika, iż  jadący od strony Skawiny fiat uno zderzył się czołowo z jadącym z naprzeciwka dostawczym mercedesem. Prawdopodobnie do wypadku doszło, gdy kierowca uno  próbował wyprzedzić ciężarówkę. Na miejscu jako pierwsi zjawili się strażacy z OSP Jaśkowice, zaraz po nich przybyła też zawodowa straż ze Skawiny oraz karetka pogotowia i policja. Ratownicy stwierdzili śmierć kierowcy fiata, natomiast kierowca mercedesa nie odniósł poważniejszych obrażeń. Na miejsce wypadku został wezwany prokurator, przez co droga krajowa nr 44 była nieprzejezdna do godziny 16:30.

Nie jest to pierwszy wypadek w tym miejscu. Mieszkańcy okolicznych domów twierdzą,  iż bardzo często dochodzi w tym rejonie do wypadków, gdyż kierowcy nagminnie przekraczają tam dozwoloną prędkość. W ostatnich latach w tym samym miejscu doszło do dwóch wypadków śmiertelnych i wielu groźnych kolizji.

Źródło wraz ze zdjęciami: skawina24.com

http://www.skawina24.com/top-newsy-ze-skawiny/440-miertelny-wypadek-w-jakowicachOpcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>