Żyjemy jak w średniowieczu…

19 01 2010

zima_brak_praduZIMA. Prądu i wody może nie być jeszcze przez kilka dni

Słupy energetyczne łamią się jak zapałki, a gałęzie drzew zrywają linie energetyczne. Kilka dni temu mieszkańcy północnych gmin powiatu krakowskiego myśleli, że gorzej nie może być; jednak jest – i będzie. Wody i prądu pozbawionych jest ponad 16 200 gospodarstw.

O ostrożność w podłączaniu agregatów prosi Marian Paszcza, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Krakowie. – Koniecznie trzeba to robić pod nadzorem elektryka i najpierw sprawdzić, czy służby energetyczne nie wykonują jakiś prac na tej samej linii, bo może dojść do porażenia prądem – przestrzega dyrektor Paszcza, zapowiadając, że sytuacja na pewno nie poprawi się w najbliższych dniach.

Na dzisiaj Józef Krzyworzeka, starosta krakowski zwołał posiedzenie zespołu kryzysowego, na którym zapadną decyzje o działaniach, jakie będą podjęte w poszkodowanych gminach.

Więcej o sytuacji w nich w najbliższych wydaniach “Dziennika Polskiego”.

Czytaj cały artykuł w Dzienniku Polskim – poniedziałek 18 stycznia 2010


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>