4 miliony dla Gminy Czernichów z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich

15 03 2010

Pieniądze, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, zostały już podzielone. Gminy mogą liczyć na dofinansowanie zadań z zakresu gospodarki wodno – ściekowej. Wysokość dotacji waha się od ponad 600 tysięcy złotych do 4 milionów złotych. Tę najwyższą kwotę otrzymały trzy gminy: Skała, Czernichów i Jerzmanowice – Przeginia.

Dzięki unijnym pieniądzom w wielu gminach powstaną kilometry kanalizacji oraz sieci wodociągowej. W niektórych miejscowościach będą budowane lub rozbudowywane oczyszczalnie ścieków. W gminie Skała zostanie wykonana kanalizacja sanitarna w Szczodrkowicach.

Z kolei w Czernichowie będzie wybudowana oczyszczalnia ścieków w Wołowicach. – To zadanie już się rozpoczęło. Prace są zaawansowane, a ich zakończenie planowane jest w listopadzie – mówi wójt Szymon Łytek. Nie ma wątpliwości, że inwestycja jest w gminie konieczna. Jej całkowity koszt to 10 mln zł. – W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich maksymalna kwota, o jaką mogliśmy się starać to 4 miliony złotych. I akurat taką udało nam się pozyskać – mówi wójt. Dodaje, że na inwestycji dofinansowanej z Unii skorzystają mieszkańcy 5 miejscowości.

Więcej w Dzienniku Polskim – poniedziałek 15.03.2010


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>