Kontrowersje – dofinansowania unijne

10 04 2010

Wysoko zostały ocenione projekty gminy Czernichów. Ten, w którym przewidziano adaptację części budynku Szkoły Podstawowej w Przegini Duchownej dla potrzeb przedszkola z oddziałami integracyjnymi trafił na 7. miejsce. Drugi dotyczący modernizacji budynku Zespołu Placówek Oświatowych w Rybnej uzyskał 13. miejsce.

Po ocenie merytorycznej na liście znalazło się 126 projektów. Do dofinansowania Zarząd Województwa Małopolskiego wybrał 58 z nich. Problemu być może nie byłoby, gdyby nie fakt, że z dofinansowania odpadły wnioski zajmujące czołowe pozycje, a pieniądze otrzymały gminy, których projekty miały o wiele niższą punktację.

Rozczarowania nie ukrywa też wójt gminy Czernichów Szymon Łytek. Wyjaśnienia, że powinien się cieszyć, bo i tak jeden z 2 wniosków otrzymał dofinansowanie, zupełnie do niego nie trafiają. – Ktoś dopuścił możliwość składania dwóch projektów. Gmina mogła się starać maksymalnie o 3 miliony złotych. My nawet w tych dwóch wnioskach łącznie nie występowaliśmy o taką kwotę, a i tak jeden z nich odpadł. Po co są te konkursy skoro starania i ciężka praca osób przygotowujących wnioski i tak idzie na marne. Niech postawią sprawę jasno: każdemu dajemy po równo, jak za komuny. Na ocenie zarządu doszło do kuriozalnej sytuacji – totalnego przemieszania rankingu. Tu nie ma tłumaczenia, że ja powinienem być zadowolony, bo dostałem dotację na 1 – komentuje wójt Łytek.

Źródło: Dziennik Polski – sobota 10.04.2010


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>