Organizacja komunikacji miejskiej w dniach 17 i 18 kwietnia 2010 r.

15 04 2010

17 kwietnia (sobota)

Możliwe utrudnienia na trasie przejazdu delegacji VIP w ciągu ul. Mirowskiej, Księcia Józefa, Kościuszki, Zwierzynieckiej.

Na trasie przejazdu możliwe będą chwilowe wstrzymania ruchu autobusowego lub tramwajowego. W szczególnych przypadkach (dłuższych wyłączeń z ruchu), autobusy będą kierowane na trasy objazdowe – tzn.  linia 289 będzie kierowana przez obejście autostradowe do
ul. Tynieckiej, dalej ul. Tyniecką do R. Grunwaldzkiego. Linie autobusowe nr 109, 209, 229, 239, 249, 269, 279 będą kierowane przez Kryspinów do ul. Olszanickiej, Królowej Jadwigi do Cichego Kącika.

W związku z uroczystym koncertem, który odbędzie się wieczorem w Rynku Głównym, dodatkowym taborem wzmocniona będzie komunikacja tramwajowa i autobusowa.

18 kwietnia (niedziela)

Do ok. godz. 12 komunikacja będzie funkcjonowała bez większych zmian (przy założeniu, że nie wystąpią nieprzewidziane okoliczności związane np. z przejazdem delegacji VIP).

W czasie wyłączenia z ruchu ciągu ul. Mirowskiej, Księcia Józefa, Kościuszki, Zwierzynieckiej, Franciszkańskiej i Dominikańskiej linia autobusowa nr 289 kierowana będzie na trasę objazdową przez obejście autostradowe od węzła Mirowska do węzła Sidzina, dalej ulicami: Skotnicką, Bobrzyńskiego, Grota-Roweckiego do Łagiewnik. Linie autobusowe nr 209, 229, 239, 249, 269, 279 będą kierowane przez Kryspinów do ul. Olszanickiej, Królowej Jadwigi i do Cichego Kącika.

W tym czasie dla zapewnienia obsługi dla os. Bielany uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa, kursująca z częstotliwością co ok. 30 min. na trasie: Bielany – Kryspinów – Balice – ul. Balicka – Bronowice Małe.

W czasie wyłączenia z ruchu ul. Tynieckiej i Praskiej linia autobusowa nr 162 zostanie wstrzymana, a linia autobusowa nr 112 z Tyńca kierowana będzie na trasę objazdową przez obejście autostradowe od węzła Tyniec do węzła Sidzina, dalej ulicami: Skotnicką, Bobrzyńskiego, Grota-Roweckiego do Łagiewnik.

W okresie wyłączenia z ruchu ul. Franciszkańskiej i Dominikańskiej linie tramwajowe z Bronowic Małych będą kierowane do pętli w Cichym Kąciku.

Trasy linii tramwajowych z Borku Fałęckiego, Bieżanowa i Kurdwanowa w zależności od sytuacji ruchowej będą przebiegały ul. Starowiślną lub Krakowską i linie te będą zawracane na najbliższych pętlach tramwajowych: Dąbie, Wieczysta, Dajwór, Kamienna.

W dniu 18 kwietnia zmieniona zostanie trasa linii autobusowej nr 522.  Zamiast, jak dotychczas ul. Stradomską, Podzamcze, Podwale, Piłsudskiego, kierowana będzie ul. Dietla, Konopnickiej i dalej po swojej obecnej trasie Alejami.

W tym samym czasie linia autobusowa nr 304 wzmocniona zostanie dodatkowymi kursami. Zmieni się też  jej trasa i od R. Matecznego kursowała będzie ul. Konopnickiej i dalej po swojej obecnej trasie – alejami.

Trasy linii tramwajowych z Nowej Huty, w zależności od sytuacji ruchowej, będą przebiegały ul. Westerplatte, Starowiślną, Grzegórzecką lub będą zawracana na pętli tramwajowej w Rakowicach.

W celu zapewnienia sprawnego dojazdu i powrotu pasażerów na miejsce uroczystości planowane jest wzmocnienie komunikacji tramwajowej i autobusowej dodatkowym taborem.

Dodatkowo w związku z wyznaczeniem parkingów dla przyjezdnych gości, zlokalizowanych przy CH Zakopianka, zwiększona zostanie częstotliwość kursowania linii tramwajowej nr 19. Natomiast z parkingu przy CH Bonarka uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa do ronda Grunwaldzkiego.

Źródło: ZIKiT – Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>