Podsumowanie roku 2010

29 12 2010

Fragmenty artykułu z Dziennika Polskiego – środa 29 grudnia 2010:

“Władzy na nosie zagrał nawet motyl

MIJA R0K. Podsumowujemy wpadki władz gmin i powiatu; nie będzie obiecanych basenów, wyremontowanych dróg, ośrodka na Baranie, ale wzrosną ceny wody i pozostanie nielegalne Ranczo.

CZERNICHÓW – Ten rok gmina zakończy z dużym zadłużeniem, zbliżającym się do maksymalnego. Pierwsze trzy lata kadencji, to okres dużego wzrostu dochodów. Jednak w tym roku hossa nie powtórzyła się, a władze zaplanowały wydać na inwestycje połowę wpływów. W przyszłym, roku będą spłacać długi i ledwo wystarczy na kontynuację rozpoczętych zadań.

LISZKI – Ruch na autostradzie A4 zatruwa życie mieszkańcom domów położonych w pobliżu tej drogi. Walczą o budowę ekranów akustycznych. Jednak nie znajdują wsparcia u władz gminy. Dlatego wzięli sprawy w swoje ręce i pukają do drzwi różnych instytucji, m.in. Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Czytaj więcej: http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/powiat-krakowski/1102663-wladzy-na-nosie-zagral-nawet-motyl.html


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>