Turniej charytatywny “Pierwszy Gol”

9 02 2011

W sobotę rozgrywane były eliminacje, w których udział wzięło 24 zespoły, w głównej mierze związane z Futsalową Ligą Firm, a ich przebieg przedstawiony zostanie w kolejnych dniach. Z tego grona awans do niedzielnych finałów wywalczyli: Lotnik Kryspinów, Inter Pak, Piekarnia Łysa Góra oraz AZS UEK Tryni Lopez. Niedzielne zawody rozgrywane były w dwóch grupach. Do Lotnika i Inter Paku, znajdujących się w grupie pierwszej dołączyły zespoły oldboji Wisły Kraków oraz Cracovii. W grupie drugiej znaleźli się Kupczyk Kraków, Kraków Airport, Piekarnia Łysa Góra i AZS UEK Tryni Lopez.
Rywalizacja w grupie pierwszej rozpoczęła się od remisu Inter Paku z oldbojami Cracovii. Lotnik Kryspinów nie pozostawił natomiast złudzeń oldbojom z drugiej strony Błoń, gromiąc ich 4:0. W drugiej turze spotkań kryspinowianie takim samym bilansem pokonali Cracovię, przez co zapewnili sobie awans do półfinałów z pierwszego miejsca. Wisła pokonała natomiast Inter Pak 2:0 po dwóch trafieniach Dariusza Marca. W ostatniej kolejce w derbowym spotkaniu padł remis 2:2, a Inter Pak pokonał Lotnika 1:2, jednak to “Wiślacy” awansowali do dalszej fazy turnieju charakteryzując się lepszym rezultatem w bezpośrednim pojedynku.
W drugiej grupie jako pierwsi awans do półfinałów również zapewnili sobie “lotnicy”, a konkretnie reprezentanci Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków-Balice. W pierwszym spotkaniu pokonali oni Piekarnię Łysa Góra 4:1, by w kolejnym zwyciężyć Kupczyk 2:1. Takim samym stosunkiem Kupczyk pokonał AZS UEK, który również po spotkaniu z “piekarzami” schodził z boiska w roli pokonanych. W serii ostatnich grupowych spotkań Kupczyk pokonał jednak Piekarnię 2:0 i to on obok Kraków Airport awansował do 1/2 turnieju.
W pierwszym z półfinałów Lotnik zmierzył się z podopiecznymi Bogusława Kłaputa. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2 i o awansie do finału miały zadecydować rzuty karne. Je lepiej egzekwowali młodzi zawodnicy Kupczyka i to oni jako pierwsi mogli święcić awans do ścisłego finału. Drugi finalistą okazał się Port lotniczy, który rozprawił się z oldbojami Wisły.
W meczu o 3. miejsce weterani ligowych boisk z ul. Reymonta wzięli rewanż za porażkę z grupy na Lotniku i to oni ostatecznie uplasowali się na najniższym stopniu podium. Finał miał niezwykle emocjonujący przebieg, a spotkały się w nim dwa bezsprzecznie najlepsze tego dnia zespoły na lisieckim parkiecie. Po regulaminowym czasie gry na zegarze widniał wynik 3:3. Bramkę na wagę remisu dla Kraków Airport na dziewięć sekund przed końcem spotkania zdobył Marcin Kwater i o zwycięstwie w turnieju miały zadecydować rzuty karne. Zawodnicy obu drużyn solidarnie pokonywali bramkarzy rywali. W czwartej serii słupek bramki ostemplował Jan Zawiła, nie pomylił się natomiast Ryszard Czepiec i ostatecznie to Kraków Airport mógł cieszyć się z końcowego tryumfu.
Królem strzelców turniej został Dariusz Marzec z Wisły Kraków, autor sześciu goli. Najlepszym bramkarzem wybrano Miłosza Kocota z Kupczyka Kraków, a zawodnikiem Marcina Kwatera z Kraków Airport. Nagrody wręczali wójt Gminy Liszki, p. Wacław Kula oraz Pawełek Trzop wraz z rodzicami.
Wcześniej na wspaniały gest zdecydowali się zawodnicy najlepszych trzech drużyn w turnieju, przekazując chłopcu uprzednio wylicytowane koszulki. Kolejno Kupczyk Kraków przekazał trykot Rafała Grodzickiego z Ruchu Chorzów, a za nim podążyły kolejne zespoły: Wisła Kraków ofiarowała koszulkę Pawła Brożka, a Kraków Airport Grzegorza Kasprzika z Lecha Poznań. W trakcie turnieju odbyła się bowiem licytacja pamiątek sportowych. Poddane licytacji zostały m.in. koszulka Pawła Brożka z Wisły Kraków, Dariusza Pawlusińskiego z Cracovii, Krzysztofa Warzychy z Panathinaikosu Ateny czy reprezentacji Polski w lekkoatletyce z autografami medalistów olimpijskich. Całkowity dochód z turnieju wyniósł 11 564 zł, które przekazane zostały na dalszą rehabilitację Pawełka z życzeniami spełniania marzeń. Symboliczny wydźwięk miało również kopnięcie piłki przez chłopca, który tym samym zdobył tytułowy “Pierwszy gol”.

Wyniki:

Faza grupowa:

Grupa I:
Cracovia Kraków – Inter Pak 1:1 (Rokicki – Szalus)
Wisła Kraków – Lotnik Kryspinów 0:4 (Sadko, Stasiak, Piszczek, Lisowski)
Wisła Kraków – Inter Pak 2:0 (Marzec 2x)
Cracovia Kraków – Lotnik Kryspinów 0:4 (Jurek 2x, Witanowski, Lisowski)
Wisła Kraków – Cracovia Kraków 2:2 (Marzec, Pater – Depa 2x)
Inter Pak – Lotnik Kryspinów 2:1 (Czech 2x – Basiński)
Lp. Drużyn M PKT bramki
1. Lotnik 3 6 9:2
2. Wisła 3 4 4:6
3. Inter Pak 3 4 3:4
4. Cracovia 3 2 3:7

Grupa II:
Kupczyk Kraków – AZS UEK Tryni Lopez 2:1 (Nazarewicz, Bukalski – Bieńkowski)
Kraków Airport – Piekarnia Łysa Góra 4:1 (Trojan, Czepiec, Kwater, Kuć – Rusin)
AZS UEK Tryni Lopez – Piekarnia Łysa Góra 1:5 (Wajda – M. Pituła 2x, Rusin, Klimek, Ciuśniak)
Kraków Airport – Kupczyk Kraków 2:1 (Pudełko 2x – R. Zawiła)
Kupczyk Kraków – Piekarnia Łysa Góra (Moszumański, J. Zawiła)
Kraków Airport – AZS UEK Tryni Lopez 0:2 (Wolak 2x)
Lp. Drużyn M PKT bramki
1. Kraków Airport 3 6 6:4
2. Kupczyk 3 6 5:3
3. Łysa Góra 3 3 6:7
4. AZS UEK Tryni Lopez 3 3 2:9

Półfinały:
Lotnik Kryspinów – Kupczyk Kraków 2:2, rzuty karne: 1:3 (Jurek, Basiński – Bukalski 2x)
Kraków Airport – Wisła Kraków 5:2 (Kwater 2x, Kuć, Trojan, Pudełko – Marzec, Janik)

Mecz o 3. miejsce: Lotnik Kryspinów – Wisła Kraków 3:4 (Witanowski 2x, Basiński – Marzec 2x, Janik, Włodarz)
Finał: Kraków Airport – Kupczyk Kraków 3:3, rzuty karne: 4:3 (Kwater 2x, Czepiec – Bukalski 2x, Nazarewicz)

Król strzelców turnieju: Dariusz Marzec (Wisła Kraków) – 6 bramek
Najlepszy bramkarz turnieju: Miłosz Kocot (Kupczyk Kraków)
Najlepszy zawodnik turnieju: Marcin Kwater (Kraków Airport)

Airport: Drwal, Miś – Barcik, Trojan, Czepiec, Wójcik, Kwater, Pudełko Kuć.
Kupczyk: Kocot – Kapuściński, Bukalski, Moszumański, Kupiec, Nazarewicz, R. Zawiła, J. Zawiła, Cieślik.
Wisła: Sarnat – Marzec, Janik, Szopa, Smalcerz, Biernacik, Zięcik, Pater, Włodarz.
Lotnik: Nowicki, Stach – Brożek, Basiński, K. Sadko, Jurek, Wrona, Piszczek, Lisowski, Witanowski, Stasiak.
Inter Pak: Ludwikowski – Meus, Mitana, Czech, Szalus, Pitra, Steczko, Koszycki, Stolarski, Suchan, M. Sadko.
AZS UEK: Wałach – Wajda, Bieńkowski, Wolak, Łazarczyk, Dolanski, Targosz, Kozień, Kiełtyka, Żurek, Orzechowski.
Cracovia: Smagowicz – Markiewicz, Rokicki, Depa, Szostak, Gaweł, Krauz, Starowicz, Kazior.
Łysa Góra: Kozioł, Tatar – W. Pituła, P. Pituła, M. Pituła, Kurzeja, Rusin, Klimek, Błachut, Ciuśniak, Rymarczyk, Gaweł.

Zdjęcia z imprezy do pobrania w załączniku:
ZAŁĄCZNIK

Źródło: Strona Gminy Liszki – 8 luty 2011


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>