Zobacz komputery w stylu retro i gry z dawnych lat

26 09 2012

Wystawa dawnego sprzętu, turnieje gier, konkursy, koncert, a do tego możliwość spotkania z innymi pasjonatami maszyn sprzed lat – to wszystko będzie możliwe podczas zbliżającej się imprezy “Dawne Komputery i Gry”, która odbędzie się 6-7 października w krakowskim CSW Solvay.

Jak zapewniają organizatorzy, będzie to “największa w kraju impreza retroinformatyczna”. Jej główną częścią jest wystawa dawnego sprzętu komputerowego – łącznie to ok. 100 eksponatów. Znajdą się tu maszyny z różnych epok: począwszy od Odry 1305, poprzez ZX Spectrum, Commodore 64, Amigę 500, Atari, po Nintendo 64. Większość maszyn będzie sprawna i udostępniona do swobodnego korzystania. Chętni będą mogli wziąć udział w turniejach klasycznych gier: Duke Nukem 3d, Warcraft I, Worms Armageddon czy Dynę Blaster. Można też sprawdzić wiedzę w konkursach – zarówno z zakresu sprzętu (konsole, platforma Amiga), jak i gier (jedna z konkurencji to ich rozpoznawanie – po muzyce albo po zaprezentowanych zrzutach ekranu). Artysta tworzący muzykę na konsoli GameBoy zaprezentuje się podczas koncertu “I Set My Pixels On Fire”.

Wydarzenie odbędzie się w krakowskim CSW Solvay przy ul. Zakopiańskiej 62. Bilet jednodniowy kosztuje 15 zł, natomiast dwudniowy (karnet) 25 zł. Więcej na stronie dkig.pl.

Relacja z imprezy na stronie krakow.gazeta.pl w artykule “A dlaczego ten commodore nie ma ekranu dotykowego?”


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>