Hubertus 2012 – relacja

22 10 2012

W sobotę gonili lisa, za rok sami będą uciekać

TRADYCJA. Jeremiasz Fronc i Ewa Gładysz będą “lisami” w przyszłorocznej konnej gonitwie “Hubertus”, organizowanej przez Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie po raz piętnasty.

To oni w sobotę w gonitwie, zorganizowanej w święto Huberta, złapali tegoroczne “lisy”. W dużej gonitwie z udziałem 24 jeźdźców Ewa Gładysz na Dorianie dogoniła “lisa” – Julitę Kujawską na Serocku. – Trudniej jest uciekać, niż gonić. Trzeba uważać, żeby jak najpóźniej dać się złapać i w nikogo nie wjechać, ale Serock był bardzo ambitny – mówi Julita Kujawska.

Jeźdźcy nie ukrywają, że gonitwa była męcząca, także z powodu upału. – Mogłoby być trochę chłodniej, ale Doriana jest silna oraz wytrwała i udało się nam dogonić “lisa” – mówi zwyciężczyni tegorocznej dużej gonitwy, w której brali udział doświadczeni jeźdźcy.

Najmłodszą uczestniczką była Nikola Fugiel, jadąca na kucu Niko. – Jest jeszcze młody, ale dał z siebie wszystko – stwierdziła 10-latka.
W małej gonitwie, przeznaczonej dla początkujących, uczestniczyło 12 jeźdźców. Lisem była Aleksandra Feluś na Czacie, a dogonił ją Jeremiasz Fronc na Cykadzie.
– Dotychczas gonitwę organizowaliśmy dla uczniów z naszej stajni “Kopytko”. W tym roku poszerzyliśmy ją i zaprosiliśmy do współpracy stajnię “U Gniadego” z Przegini Narodowej – mówi Anna Niedziółka z ZS RCKU.
– Pomagali nam też myśliwi z Koła Łowieckiego “Złom” z Czernichowa – dodaje Grzegorz Bylica, dyrektor tej placówki.
Andrzej Broda, prezes Koła, podkreśla na “Hubertusie” edukacyjną rolę myśliwych, którzy np. w zimie dokarmiają zwierzęta i wyszukują wnyki, zastawiane przez kłusowników.

Żródło: Dziennik Polski – 22.10.2012 – http://www.dziennikpolski24.pl/pl/region/region-podkrakowski/1245619-w-sobote-gonili-lisa-za-rok-sami-beda-uciekac.html

FOTOGALERIA na stronie Gminy Czernichów:  http://www.gmina.czernichow.pl/index.php/aktualnosci/najnowsze-wiadomosci/322-hubertus-2012

Zapraszamy również na stronę Gospodarstwa Szkolnego – http://koniewczernichowie.vilnet.pl


Opcje

Info

1 Odpowiedź do “Hubertus 2012 – relacja”

26 10 2012
obserwator (21:05:30) :

W/w relacja trochę mija się z prawdą.

HUBERTUS w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Czernichowie od lat piętnastu organizowany był dla WSZYSTKICH miłośników koni i jeździectwa z całej okolicy.

Organizowała go młodzież jeżdżąca i pracująca z końmi w STAJNI KOPYTKO wspólnie z instruktorami Aleksandrą Boroń, Teodorą Woyciechowską i Elżbietą Boroń, a także kierownictwem szkoły i pracownikami gospodarstwa szkolnego.

Świadczą o tym każdorazowe relacje i fotoreportaże.

Poza tym w DUŻEJ GONITWIE brało udział co najmniej 30 koni, a w MAŁEJ GONITWIE co najmniej 11 koni, co łącznie daje liczbę 41 par koni i jeźdźców uczestniczących w POGONI ZA LISEM HUBERTUS 2012.

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>