I Letni Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży w Wołowicach

11 07 2013

wolowice_letni_turniej_pilki_noznej_dzieci_i_mlodziezy_2013+ FOTOGALERIA

W dniach 24 i 25 czerwca 2013 r. w Wołowicach na obiekcie sportowym „Moje Boisko – Orlik 2012” odbył się I Letni Turniej Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży, którego organizatorem był Urząd Gminy Czernichów, działający w ramach projektu „Animator – Moje Boisko ORLIK 2012”.

Turniej był realizowany na zlecenie Ministerstwa Sportu w ramach programu „Sport Wszystkich Dzieci”, współfinansowanego ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przez Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego.

W turnieju w kategorii chłopców w wieku 13-16 lat wzięło udział 8 pięcioosobowych drużyn: ZPO Rybna, ZPO Przeginia Duchowna 1, ZPO Przeginia Duchowna 2 , Gimnazjum w Kamieniu, LKS „PIAST” Farmina, LKS Błękitni Czułówek, ZPO Wołowice, ZPO Czernichów. Mecze rozegrano w systemie każdy z każdym. Najlepiej zaprezentowała się i zajęła w tej kategorii I miejsce drużyna ZPO Przeginia Duchowna 1, II miejsce przypadło ZPO Rybna, III – ex aequo ZPO Czernichów i Gimnazjum w Kamieniu.

Kolejnym punktem turnieju były rozgrywki dziewcząt w wieku 7-13 lat, do których przystąpiły trzy drużyny. Na I miejscu uplasowała się drużyna Szkoły Podstawowej w Przegini Duchownej, II miejsce przypadło dziewczynkom ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Szlacheckiej, a III miejsce – ekipie Szkoły Podstawowej w Czernichowie.

W drugim dniu turnieju do rywalizacji przystąpili chłopcy w wieku 7-13 lat. Zgłoszono 8 drużyn: SP Czernichów, LKS „START” w Kamieniu, SP Przeginia Duchowna, SP Nowa Wieś Szlachecka, SP w Rusocicach, SP Wołowice, SP Rybna, LKS „PIAST” Farmina. Turniej rozegrano w systemie każdy z każdym. W tej kategorii wiekowej miejsca na podium zajęli: I – ZPO Wołowice, II – ZPO Przeginia Duchowna, III – ex aequo SP Czernichów i LKS „START” w Kamieniu.

Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy za udział w Turnieju, a zdobywcy miejsc I-III w poszczególnych kategoriach wraz z gratulacjami otrzymali z rąk Wójta Szymona Łytka oraz Zastępcy Wójta Macieja Gędłka pamiątkowe puchary. Nauczyciele i trenerzy –opiekunowie zwycięskich drużyn – będą mogli według własnego uznania uzupełnić wyposażenie sal gimnastycznych i boisk w najbardziej potrzebny sprzęt sportowy, ufundowany przez Wójta jako nagrody dla najlepszych.

Turniej, który przebiegał w miłej i sportowej atmosferze, został zorganizowany po raz pierwszy latem, w miejsce dotychczas rozgrywanego w czasie ferii zimowych Halowego Turnieju Piłki Nożnej Dzieci i Młodzieży „BAŁWANKI”. Organizatorzy zamierzają powtórzyć imprezę za rok o tej samej porze i mają nadzieję, że również ona dorobi się z czasem równie sympatycznej nazwy jak jej poprzednik. A może czytelnicy Orki coś podpowiedzą?

Oprac. ug / Źródło: Serwis Informacyjny Gminy Czernichów


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>