Parking podziemny koło muzeum otwarty. Na razie za darmo

20 11 2014

parking_podziemny_kolo_muzeum_narodowego_w_krakowieKierowcy od czwartku mogą zostawiać samochody na parkingu podziemnym pod Muzeum Narodowym. Do końca roku korzystanie z niego ma być bezpłatne.

– Regulamin korzystania z parkingu, zawierający m.in. cennik, nie został jeszcze uchwalony. Głosować nad nim będzie dopiero rada w nowym składzie – tłumaczy rzeczniczka prezydenta Monika Chylaszek. – Na razie parking będzie funkcjonował na warunkach ogólnych umowy między miastem a użytkownikiem. Nie ustalono jeszcze stawek za postój, które będą obowiązywać w przyszłym roku – mówi Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. W październiku urzędnicy zapowiadali, że ceny za korzystanie z podziemnego parkingu przy Alejach mają być zbliżone do tych obowiązujących w strefie płatnego parkowania.

Miasto chce wykorzystać dni wolne od opłat na przetestowanie rozwiązań komunikacyjnych zastosowanych przy pełnym obłożeniu parkingu. Chodzi o wjazdy z prawoskrętami od strony Alej. – To jedyna okazja, by sprawdzić, czy będą się tworzyły korki. Jeśli tak się stanie, będziemy musieli coś zmienić w organizacji ruchu na Alejach. Mamy już kilka pomysłów – kończy Pyclik.


Opcje

Info

Odpowiedz

Możesz używać tagów : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>